Tjetër hap fals për Fiorentinën, Prandelli e nis me humbje

5698e43c9f622cf4120369b8f0808b89o2 1100x620

Fitorentina ka zhgënjyer në ndeshjen e radhës së Serie A, duke u mundur në shtëpi nga modestët e Beneventos me rezultatin e ngushtë 0-1.

Djemtë e Prandellit u shfaqën të lodhur në fushën e lojës dhe pa një dëshirë për të fituar një ndeshje që në letër ishte shumë e lehtë për ta.

Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 52 të takimit nga Improta dhe vendasit pothuajse nuk bënë asgjë për të ndryshuar rezultatin.

Kështu Prandelli e nis me humbje aventurën tek Fiorentina, e cila nuk e gjen fitoren prej 3 takimesh.