Uzuni i shënon Juventusit në Champions League

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, me skuadrën e tij të Ferencvaros, arriti t’i shënoi Juventusit në Itali, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Champions League.

Berati përfitoi nga një vendosje e gabuar në mbrojtje e bardhezinjve dhe arriti ta dërgojë topin në rrjetën e portierit Szczesny në minutën e 19.