Uzuni shkëlqen ndaj Juventusit, por triumfojnë bardhezinjtë dhe kalojnë grupin

Myrto Uzuni ka zhvilluar një 90 minutësh fantastik në Champions League ndaj Juventusit, ku arriti të shënojë edhe një gol, por në fund ishin kampionët e Italisë ata që triumfuan, ndaj Ferencvaros.

Edhe pse një ndeshje e lehtë në letër, në fushën e lojës nuk ka rezultuar aspak i tillë ky takim për skuadrën e Pirlos, i cili në fund mori kualifikimin për në fazën e ardhshme, por me vështirësi.

Skuadra hungareze kaloi e para në avantazh, me golin e Uzunit, por Ronaldo u përgjigj shpejt, duke barazuar shifrat.

Në pjesën e dytë, bardhezinjtë e rritën presionin për të gjetur golin e fitores, por Ferencvaros u mbrojt mirë dhe me Uzunin në krye të sulmit u treguan edhe të rrezikshëm me dalje të shpejta. Në minutat e shtesës erdhi edhe goli i fitores për Juventusin, i cili u realizua nga Morata.

Me këtë fitore, Juventusi kalon grupin së bashku me Barcelonën, e cila fitoi 0-4 në Ukrainë ndaj Dinamos së Kievit.