FIFA publikon kandidatët për “The Best”

the best 600x338

FIFA ka publikuar kandidatët për çmimin “The Best”, ku vlerësohet futbollisti më i mirë i vitit, portieri më i mirë i vitit dhe trajneri më i mirë i vitit.

Kandidatët për futbollistin më të mirë janë:

Thiago Alcântara (Spanjë/FC Bayern München/Liverpool FC)

Cristiano Ronaldo (Portugali/Juventus FC)

Kevin De Bruyne (Belgjikë/Manchester City FC)

Robert Lewandowski (Poloni/FC Bayern München)

Sadio Mané (Senegal/Liverpool FC)

Kylian Mbappé (Francë/Paris Saint-Germain)

Lionel Messi (Argjentinë/FC Barcelona)

Neymar (Brazil/Paris Saint-Germain)

Sergio Ramos (Spanjë/Real Madrid CF)

Mohamed Salah (Egjipt/Liverpool FC)

Virgil van Dijk (Holandë/Liverpool FC)

Kandidatët për portierin më të mirë të vitit janë:

Alisson Becker (Brazil/Liverpool FC)

Thibaut Courtois (Belgjikë/Real Madrid CF)

Keylor Navas (Kosta Rika/Paris Saint-Germain)

Manuel Neuer (Gjermani/FC Bayern München)

Jan Oblak (Slloveni/Atlético de Madrid)

Marc-André ter Stegen (Gjermani/FC Barcelona)

Kandidatët për trajnerin më të mirë të vitit janë:

Marcelo Bielsa (Argjentinë/Leeds United FC)

Hans-Dieter Flick (Gjermani/FC Bayern München)

Jürgen Klopp (Gjermani/Liverpool FC)

Julen Lopetegui (Spanjë/Sevilla FC) Zinedine Zidane (Francë/Real Madrid CF).