Maradona, jeta në foto

Diego Armando Maradona, një ikonë e futbollit, i dashuruar nga miliona vetë në të gjithë globin, ndërroi jetë të mërkurën në Meksikë, pak ditë pasi i ishte nënshtruar një operacioni në tru. Kapiteni i Argjentinës që fitoi Kupën e Botës në vitin 1986, jeta e të cilit brenda dhe jashtë fushës së blertë nuk ishte asnjëherë e zakonshme.