Mbi 800 viktima në Itali nga koronavirusi, shtohen sërish të infektuarit

Untitled collage 72 1100x620

Një tjetër ditë e keqe në vendin fqinj të Italisë, përsa i përket bilancit nga pandemia e koronavirusit.

Buletini i përditshëm i Ministrisë së Shëndetësisë tregon se në 24 orët e fundit nga 232 mijë testime të kryera, 29,003 prej tyre kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

Gjithashtu dhe numri i fataliteteve raportohet të jetë i lartë, ku 822 persona të tjerë e kanë humbur betejën me virusin, duke e çuar numrin total të viktimave në rreth 53 mijë që nga nisja e pandemisë.