Kosovë, mbi 1000 viktima nga koronavirusi që nga nisja e pandemisë

Kosove koronavirus 1100x620

Në Kosovë janë regjistruar 16 viktima dhe 626 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Numri total i rasteve pozitive është 39 057, ndërsa numri i viktimave e ka kaluar shifrën 1 000 (1005).

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 673 pacientë.