Pasojat e tërmetit në Elazig të Turqisë

Një tërmet me magnitudë 5,3 goditi ditën e sotme Turqinë. Epiqendra e tij ishte në Elazig, por u ndje edhe në Dijarbakir dhe në rrethina.

Në galerinë e mësipërme shihen qartë pasojat e lëkundjeve.