Dëbora dhe akulli mbulojnë Mbretërinë e Bashkuar

Me temperatura deri në -6 gradë celsius, në disa zona, pjesa më e madhe e Mbretërisë së Bashkuar është mbuluar nga dëbora. Zyrtarë të meteorologjisë kanë paralajmëruar një mot me temperatura shumë ulëta dhe akull në të gjithë Skocinë, Irlandën e Veriut dhe në veri të Uellsit.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 20 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 2714 testime, 764 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 640 të shëruar në 24 orët e fundit