Dhunon lojtarin pas zëvendësimit, kërkohet dënim i ashpër për trajnerin

Përditësuar më: 29/12/2020, ora 15:59
trajneri 2

Dhunon lojtarin pas zëvendësimit, kërkohet dënim i ashpër për trajnerin

Përditësuar më: 29/12/2020, ora 15:59

Trajneri kroat i basketbollit, Jasmin Repesa, po kritikohet ashpër në Itali pasi dhunoi basketbollistin e tij, të cilin sapo e kishte zëvendësuar.

Bëhet fjalë për një basketbollist në vitin e tij të parë si profesionist, të cilin trajneri e kap fillimisht nga flokët e më pas i jep një shuplakë në kurriz.

Ngjarja ka ndodhur në Serinë A të basketbollit italian dhe është xhiruar nga kamerat. Specialistët po kërkojnë dënim të ashpër për trajnerin.