Koronavirusi në Kosovë, një viktimë në 24 orët e fundit

covid kosova 1100x620

Në ditën e parë të vitit 2021, Kosova raportoi një viktimë nga Covid-19 dhe 174  raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po ashtu njoftoi se janë shëruar 445 persona.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 51 502 raste dhe 1 336 raste të vdekjes.