Digjen gjatë natës dy makina në Vlorë

vlore makina 1100x620

Dy automjete janë djegur pjesërisht gjatë natës në lagjen Pavarësia të qytetit të Vlorës. Sipas Policisë automjetet ishin në pronësi të dy banoreve të këtij qyteti me iniciale . P., dhe  E. P.

 Mësohet se makinat janë në pronësi të dy vajzave kushërira me njëra-tjetrën.

Njoftimi i Policisë Vlorë

Më datë 03.01.2021, rreth orës 00:37, në lagjen Pavarësia, Vlorë, janë djegur pjesërisht dy automjete, në pronësi të shtetaseve K. P., dhe  E. P.,  banuese në Vlorë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të rënies së zjarrit.