Juventusi ruan hapin e Milanit dhe Interit, Ronaldo e nis vitin me 2 gola dhe asist

ronaldo 1100x620

Juventusi ka reaguar menjëherë pas humbjes 0-3 ndaj Fiorentinës dhe këtë e ka bërë në ndeshjen e parë të këtij viti, duke mundur 4-1 Udinesen në “Juventus Stadium”.

Viti nisi në mënyrë të shkëlqyer edhe për Ronaldon, i cili ishte autor i dy golave në këtë fitore të bardhezinjve, ndërkohë asistoi edhe në golin e Chiesa-s. Në minutën e 90, Udinese shkurtoi diferencën, por Dybala e vulosi rezultatin në 4-1 në fundin e takimit.

Me herët, edhe Interi e Milani arritën të fitojnë, duke mos i lënë mundësi bardhezinjve të afrohen, të cilët tashmë kanë shkuar në kuotën e 27 pikëve, 10 më pak se Milani, por me një ndeshje më pak, atë ndaj Napolit.

Të mërkurën, Juventusi i Pirlos do të përballet me Milanin e Piolit, një takim që pritet të vendosë shumë për fatet e dy skuadrave këtë sezon.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia dhe vaksinat, mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” Skënder Brataj dhe Gazmend Koduzi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Është politizuar më shumë sesa duhet kjo pandemi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Përdorimi i antibiotikëve pa konsultën e mjekëve është i gabuar
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Treguesit bëjnë me dije se tashme kemi një incidencë në rritje
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Nga 44 qytete që ishin të infektuar sot janë 50
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Mjeku i familjes u mënjanua nga ky proces, niveli sekondar po ashtu
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Vetëm në 16 nëntor doli udhëzimi për të rimbursuar barnat