20 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi ne maqedonine e veriut 1100x620

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut njoftoi se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 20 viktima dhe 106 raste të reja nga Covid-19.

Vatra më e nxehtë në vendin fqinj mbetet kryeqyteti me 72 infeksione ditore.

Instituti i Shëndetit Publik bëri me dije se 603 pacientë e kanë mposhtur koronavirusin, ndërsa mbi 18 mijë raste janë ende aktive.

Pas të dhënave të sotme, numri i fataliteteve shkon në 2550, kurse i të shëruarëve në mbi 63 mijë.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 363 të shëruar, 474 raste të reja dhe 7 humbje jete
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 363 të shëruar, 474 raste të reja dhe 7 humbje jete
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 363 të shëruar, 474 raste të reja dhe 7 humbje jete