Basha akuza Ramës për ekonominë: Nëse nuk e ndalim sot Shqipëria do të përballet me krizë urie

15 DHJETOR BASHA frame 42297 1100x620

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar ryeminsitrin se në 8 vite ka shkatërruar ekonominë shqiptare. Në një video të publikuar në Facebook, shfaqen premtimet e pambajtura të kryeministrit Rama, ndërsa Basha premton se PD do të sjellë shpresë për Shqipërinë dhe shqiptarët

“Për 8 vjet Rama dështoi në çdo sektor dhe e shkatërroi ekonominë. Shpenzimet për të jetuar dhe papunësia rriten çdo ditë. Nëse nuk e ndalim sot Shqipëria do të përballet me krizë urie. Ne do të sjellim shpresë për Shqipërinë dhe shqiptarët!”