Radhë të gjata në Pekin për të marrë vaksinën kundër koronavirusit

Mijëra persona kanë qëndruar në radhë në ditët e para të janarit në Pekin për të marrë vaksinën e koronavirusit, në një kohë kur autoritetet kanë si qëllim të vaksinojnë miliona qytetarët përpara Vitit të Ri Kinez muajin e ardhshëm.

Sipas të dhënave zyrtare, në dy ditët e fundit në kryeqytetin kinez janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës plot 73 mijë persona.

Mes atyre që u vaksinuan janë dhe punonjësit e shërbimeve publike dhe drejtuesit e autobusëve.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia dhe vaksinat, mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” Skënder Brataj dhe Gazmend Koduzi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Është politizuar më shumë sesa duhet kjo pandemi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Përdorimi i antibiotikëve pa konsultën e mjekëve është i gabuar
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Treguesit bëjnë me dije se tashme kemi një incidencë në rritje
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Nga 44 qytete që ishin të infektuar sot janë 50
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Mjeku i familjes u mënjanua nga ky proces, niveli sekondar po ashtu
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Vetëm në 16 nëntor doli udhëzimi për të rimbursuar barnat