Basha: Rama premtoi 300 mijë vende pune, por Shqipëria ka numrin më të madh të të larguarve

15 DHJETOR BASHA frame 17061 1100x620

Kreu demokrat, Lulzim Basha, vijon akuzat ndaj kryeministrit Rama me premtimet e pambajtura.

Në një tjetër video të postuar mëngjesin e sotëm, ai është ndalur te premtimi i Ramës për 300 mijë vende pune, por që në fakt numri i të larguarve nga Shqipëria është më i larti në Evropë.

Sipas Bashës, Partia Demokratike ka një plan konkret që është punësimi.

“Rama premtoi punësim për shqiptarët, por sot numri i të larguarve nga Shqipëria është më i larti në Europë. Ne do të kthejmë shpresën për shqiptarët, ne do ta ndryshojmë Shqipërinë. Nëse nuk e ndalim sot, Shqipëria do të plaket dhe tkurret më shumë. Ne kemi plan konkret do t’i rikthejmë Shqipërisë punën”.

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” analistët Afrim Krasniqi dhe Lutfi Dervishi