20 mijë të infektuar dhe mbi 500 viktima nga koronavirusi në Itali

Untitled collage 2021 01 06T174427.100 1100x620

Italia raporton dhe 20 331 raste të reja me koronavirus pas më shumë se 178 mijë testimesh të kryera në 24 orët e fundit, shifra këto që tregojnë se niveli i pozitiviteti ka rënë në 11.3%.

Në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë jepen të dhëna se 548 persona të tjerë nuk ia dolën dot në betejën me virusin vdekjeprurës, duke e çuar në total bilancin e fataliteteve në 76877.

Të shtruarit e rinj në terapitë intensive nuk kanë pësuar ndonjë ndryshim të madh, ndërkohë që është ulur numri i pacientëve në repartet e tjera.