Jose Mourinho arrin finalen e parë të sezonit

tottenham 1100x620

Nuk ka më surpriza në Kupën e Ligës në Angli. Tottenham eliminoi në gjysmëfinale skuadrën e Championship-it, Brentford, e cila gjithsesi e mbyll në mënyrë të shkëlqyer përfaqësimin në këtë edicion.

Ndeshja u zgjidh pa probleme nga Spurs, me Jose Mourinho që kërkoi të shmangte befasitë, duke hedhur në fushë formacionin më të mirë.

Një gol i Sissoko në pjesën e parë dhe një tjetër nga Son në minutën e 70-të, mjaftuan për të siguruar finalen e Kupës, atje ku Tottenham do të presë fituesin e çiftit Manchester United-Manchester City, sfidë e cila do të luhet sot në mbrëmje. 

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Taulant Balla: BE duhet të ishte treguar më solidarë për vaksinën
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria i vetmi vend në Europë ku opozita dorëzon mandatet
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Të gjitha pushtetet janë grumbulluar në grupe familjare
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria nuk ka opozitë në të gjithë kuptimin e fjalës
  • LAJMI I FUNDIT | Lutfi Dervishi: Ne nuk kemi kontrollin dhe balancimin e pushteteve
  • LAJMI I FUNDIT | PS, Balla: Venecia e ka cilësuar si një gabim lënien e mandateve nga PD