Rama në Turqi: Hapim një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy vendeve

rama ankara 1100x620

Kryeministri Rama ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një video nga ceremonia e pritjes në Ankara, ku ndodhet për një vizitë dyditore.

“Në vizitë zyrtare me ftesë të Presidentit Erdogan, për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy qeverive dhe nënshkruar një sërë marrëveshjesh me rëndësi në kuadrin e partneritetit tonë strategjik”, shkruan Rama në Facebook.

Në orën 17:30, kryeministri do të mbajë edhe një konferencë për shtyp me presidentin turk Erdogan, pas takimit dypalësh.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 4 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 292 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 417 të shëruar në 24 orët e fundit