Nga darka me Erdogan, tek ajo me Mitsotakis, mediat greke zbulojnë agjendën e Ramës në Athinë

Rama mitsotakis 1100x620

Pas vizitës 2-ditore në Turqi, aty ku u prit me një ceremoni shtetërore dhe u takua me Erdogan, dhe nënshkroi edhe disa marrëveshje të rëndësishme, kryeministri Rama do të nisë të premten vizitën zyrtare edhe në Greqinë fqinje.

Mediat në Athinë kanë zbuluar detaje nga kjo vizitë e Ramës. Ato shkruajnë se, fillimisht, Rama do të zhvillojë një takim privat me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias. Sipas tyre, në tryezën e diskutimeve pritet të jetë edhe çështja e shumëdebatuar e detit.

Më pas, po ashtu si edhe në Turqi, Rama do të marrë pjesë në një darkë pune të organizuar nga humologu grek, Kyriakos Mitsotakis.