Koronavirusi në Kosovë, 5 viktima, rastet e reja në rritje

kosova koronavirusi 1 1100x620

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë raportuar një tjetër rritje të rasteve nga pandemia e SARS-coV-2. Të infektuarit e rinj, në 24 orët e fundit, janë 321, ndërkohë që dje ishin 309.

Pjesa më e madhe e infeksioneve regjistrohet në Prishtinë, me 96 raste, e ndjekur nga Prizreni me 34 dhe Peja me 22.

Për sa i përket viktimave, janë 5 personat që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi.

Pas shifrave të sotme, numri i përgjithshëm i të infektuarëve nga koronavirusi në Kosovë, që nga nisja e pandemisë shkon në mbi 53 mijë, prej të cilave mbi 6 mijë raste janë ende aktive.

Lajm i mirë është se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 564 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 45 mijë.

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Taulant Balla: BE duhet të ishte treguar më solidarë për vaksinën
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria i vetmi vend në Europë ku opozita dorëzon mandatet
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Të gjitha pushtetet janë grumbulluar në grupe familjare
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria nuk ka opozitë në të gjithë kuptimin e fjalës
  • LAJMI I FUNDIT | Lutfi Dervishi: Ne nuk kemi kontrollin dhe balancimin e pushteteve
  • LAJMI I FUNDIT | PS, Balla: Venecia e ka cilësuar si një gabim lënien e mandateve nga PD