Juventus vuan, por triumfon, tre gola Sassuolos dhe i afrohet kreut

2968870 60933328 2560 1440 1100x620

Juventusi fiton në fund të një ndeshje të vështirë ndaj një kundërshtari të fortë si Sassuolo, duke u ngjitur përkohësisht në vend të katërt të Serie A.

Pjesa  e parë, disi e ekuilibruar, merr një kthesë me kartonin  e kuq për Obiang në përfundim të 45 minutave, për një faull ndaj Federico Chiesa.

Në pjesën e dytë, kampionët e Italisë kalojnë në avantazh pas një goditje të bukur të Danilo në minutën 50-të, por Sassuolo luan bukur dhe arrin barazimin me Defrel 8 minuta më vonë.

Ndeshja ndizet, dhe për shumë minuta, diferenca në lojtarë nuk ndihet, edhe pse Juve gabon disa raste të pafalshme me Cristiano Ronaldo-n. Presioni juventin finalizohet në minutën 82-të me britanikun Ramsey, dhe nga goli i pashmangshëm i Cristiano Ronaldos në sekondat finale, pas një aksioni personal.

Juventusi ngjitet në vendin e katërt me 33 pikë, por me një ndeshje më pak, dhe tashmë pret përballjen me Interin në “derbin e Italisë”.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia dhe vaksinat, mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” Skënder Brataj dhe Gazmend Koduzi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Është politizuar më shumë sesa duhet kjo pandemi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Përdorimi i antibiotikëve pa konsultën e mjekëve është i gabuar
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Numrat e telefonatave kanë rënë në 1600-2000
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Treguesit bëjnë me dije se tashme kemi një incidencë në rritje
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Nga 44 qytete që ishin të infektuar sot janë 50
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Mjeku i familjes u mënjanua nga ky proces, niveli sekondar po ashtu