389 të shëruar dhe 206 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

5f9b23eca534f 1100x620

Është ulur numri të shëruarve në Kosovë krahasuar me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit, raportohet nga IKSHPK për 389 të shëruar përkundër 646 të shëruarve një ditë më parë. Po sot, Kosova ka regjistruar 206 raste të reja me covid-19 në 1281 testime dhe 6 viktima.

Numri total i rasteve pozitive është 53 982 raste nga 198 342 persona të dyshimtë me virusin SARS-CoV-2 dhe 1383 raste të vdekjes.

Ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve, deri më sot, është gjithsej 46 648 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5951.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia dhe vaksinat, mjeku Pëllumb Pipero i ftuar në “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” Skënder Brataj dhe Gazmend Koduzi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Është politizuar më shumë sesa duhet kjo pandemi
  • LAJMI I FUNDIT | Pipero: Përdorimi i antibiotikëve pa konsultën e mjekëve është i gabuar
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Treguesit bëjnë me dije se tashme kemi një incidencë në rritje
  • LAJMI I FUNDIT | Brataj: Nga 44 qytete që ishin të infektuar sot janë 50
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Mjeku i familjes u mënjanua nga ky proces, niveli sekondar po ashtu
  • LAJMI I FUNDIT | Koduzi: Vetëm në 16 nëntor doli udhëzimi për të rimbursuar barnat