Kupa e Italisë, Milani vuan por kalon me penallti

Milan 1 1100x620

Milani kalon turin e Kupës së Italisë dhe kualifikohet për çerekfinalet pas “lotarisë” së penalltive, pasi për 120 minuta nuk arriti të mposhte një Torino në krizë por këmbëngulës.

Pas një pjese të parë të ekuilibruar, ku më shumë se Ibrahimovic shkëlqyen sulmuesit torinez, kryesuesit e Serie A në 45 minutat e dyta patën raste të shumta, veçanërisht me Calabria, duke goditur dy herë shtyllën.

Torino, ku luante titullar edhe kosovari Mërgim Vojvoda, që doli nga fusha pas një dëmtim në shpatull, rezistoi gjithsesi deri në penalltitë finale, ku gaboi vetëm Rincon, që theu ëndrrën e Torinos por një triumf në San Siro.