Një tërmet i fuqishëm trondit Rusinë

Untitled collage 2021 01 12T074733.212 1100x620

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 Rihter goditi Rusinë duke shkaktuar panik te banorët dhe fatmirësisht nuk shënoi viktima.

Sipas Institutit Gjeofizik Amerikan, USGS, tërmeti e kishte epiqendrën në kufi të Rusisë me Mongolinë.

Lëkundjet ishin mjaft të forta sidomos në kryeqytetin mongol Turt.