Shqiptari i shënon dy gola Napolit

nedim bajrami 600x338

Futbollisti i Empolit me origjinë shqiptare, Nedim Bajrami, shkëlqeu sot ndaj Napolit, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Italisë.

Bajmari, i cili luan për U-21 të Zvicrës, realizoi dy gola shumë të bukur, por që nuk kishin vlerë, pasi Napoli arriti të fitonte 3-2 dhe të kalonte në çerekfinale.  

Mesfushori shënoi të parin në minutën e 33-të, ndërsa në minutën e 67 goditi fort nga jashtë zone, duke mos i lënë asnjë shans portierit kundërshtar.