Zjarr në një banesë në Dajt

Zjarr ne banese 1100x620
Foto ilustruese

Një banesa është përfshirë nga flakët këtë të enjte në rrugën e teleferikut, në Dajt.

Mësohet se zjarri ka rënë në banesën e shtetasit me iniciale F.S.. Forcat zjarrfikëse arritën të vënë nën kontroll flakët, ndërsa fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.