Kështu duket portieri pas goditjes me takë në fytyrë

Douglas Friedrich, portier i ekipit brazilian Bahia, u godit me takë në fytyrë nga një lojtar i Vasco da Gama.

Arbitri rishikoi aksionin në VAR dhe ndëshkoi me karton të kuq lojtarin që kreu ndërhyrjen brutale, pasi në momentin e parë nuk akordoi as faull.

Portierit iu deshën disa qepje.