Pandemia në Maqedoninë e Veriut, 11 viktima, mbi 7 mijë raste aktive

MB MAQEDONIA PIKU frame 868 1100x620

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 61 raste të reja me koronavirus, nga 678 testime të kryera. Po ashtu, autoritetet bënë të ditur se si pasojë e koronavirusit humbën jetën 11 qytetarë.

Instituti i Shëndetit Publik po ashtu regjistroi 440 pacientë të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar mbi 92 mijë raste me COVID-19, prej tyre mbi 82 mijë pacientë janë shëruar dhe 2866 kanë humbur jetën. Aktualisht Maqedonia e Veriut numëron 7766 raste aktive.