Parashikimi i motit: 1 shkurt 2021

E gjithë dita paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, por reshje të pakta në jug dhe zonat qendrore, ndërsa priten edhe rrebeshe afatshkurtra në veriperëndim të vendit.

Temperaturat janë ulur lehtë gjatë mëngjesit, por nuk priten ndryshime në vlerat e mesditës.

Termometri maksimal në rang vendi do të shënojë 14 grade celsius.