Roma dhe Napoli mbajnë ritmin e kryesuesve

roma 1100x620

Edhe Roma është një prej skuadrave që ëndërron dhe lufton për titullin kampion. Skuadra kryeqytetase gjeti fitoren e dytë me radhë në Serinë A, këtë herë duke mundur 3-1 Hellas Veronën.

Napoli gjithashtu ka të njëjtat qëllime si Roma, ndërsa edhe ata bënë detyrën, duke marrë pikët e plota përballë Parmës.

Sfida më e fortë e javës në kampionatin italian, ajo mes Atalantës dhe Lazios u mbyll me fitoren 3-1 të të kaltërve, që u hakmorën për disfatën dhe eliminimin nga Kupa vetëm pak ditë më parë.

Pjesë e fitores ishte edhe Muriqi, që vulosi ndeshjen me golin e tretë e që duket se më në fund është zhbllokuar.

  • LAJMI I FUNDIT | Tërmet në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmet me magnitudë 6,2 në Larisa të Greqisë
  • LAJMI I FUNDIT | Sipas të dhënave paraprake thellësia e tërmetit ishte vetëm 2 kilometra