Agjentët e FBI vritet në aksion, plagosen 4 të tjerë

Dy agjentë të FBI humbën jetën ndërsa 4 të tjerë mbetën të plagosur gjatë një operacioni për zbatimin e një fletarresti për ndalimin e një personi në Florida, të dyshuar për pornografi me të mitur.

Forca të shumta policie rrethuan lagjen e “Sunrise” në rrethinat e Fort Lauderdale në orët e para të mëngjesit, pas raportimeve për të shtëna, ku ishin përfshirë dhe agjentët e FBI.

Disa orë më vonë u zyrtarizua se dy agjentë kishte humbur jetën për shkak të plagëve të marra, ndërsa dy nga të plagosurit ishin në gjendje të rëndë.

Autoritetet në Florida deklaruan se autori i ngjarjes më pas u mbyll në shtëpi dhe më pas u vetëvra. Ndaj tij, gjykata kishte nxjerrë një urdhërarresti që lidhje me posedimin e materialeve pornografike me fëmijë.

  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Rama, zgjedhje populiste me zonjat në krye të listave
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Gratë kryesuese të listave, pjesë e "show"-t të Ramës
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Ditët në vazhdim do të analizojmë emrat e rinj
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Rama, Basha dhe Kryemadhi, liderë të konsumuar
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Aleanca për Ndryshim nuk paska shumë ndryshime
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Dervishi: PD po paguan faturën e lënies së mandateve