U hodh në lumë për të shpëtuar dy fëmijë, burri nga Fieri tregon ngjarjen në “Dita jonë”

Ledjon Mita, burri që shpëtoi dy të mitur nga mbytja në lumin Gjanica, ishte në një lidhje direkte me studion e “Dita jonë”, ku tregoi se si ndodhi ngjarja.

“Kisha dalë për një kafe në mëngjes, kur pashë një vajzë të vogël, së cilës i rrëshqiti këmba dhe ra në ujë. Vëllai u hodh për ta shpëtuar, por të dy i mori rryma dhe i futi poshtë. Aty nuk e mendova dy herë, por u hodha në lumë. Kishte shumë rrymë. Të parën kapa vajzën dhe ua dorëzova disa personave jashtë. Djalin e kisha 5 metra larg dhe nuk i afrohesha dot. Edhe pse m’u desh shumë kohë, e nxora edhe djalin. Ambulanca ishte aty dhe i dërguan menjëherë në spital. Më pas, shkova në spital për t’i parë se si ishin. Fatmirësisht, ishin shëndoshë e mirë”, tregon Mita.

Qytetari shtoi se njerëzit e kanë falënderuar aq shumë, sa nuk kishte më fjalë t’i kthente.