Dëmtim i frikshëm në Portugali, sulmuesi përplaset me portierin dhe përfundon në spital

Një përplasje e frikshme ndodhin në fundin e takimit mes Belenenses dhe Portos këtë të enjte. Sulmuesi i Portos, Nanu, u përplas me portierin kundërshtar.

Për të kuptuar sa e fortë ishte goditja, tregojnë edhe pamjet e lojtarëve nga të dyja ekipet, të cilët përfunduan në lot.

Sulmuesi u dërgua menjëherë në spital me ambulancë dhe gjendja e tij po mbahet në kontroll nga mjekët