Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, viziton sot Tiranën

MB MINISTRI frame 420 1100x620

Sot, viziton Tiranën ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në kuadër të përforcimit të marrëdhënieve dypalëshe dhe misionit të përbashket ndërkombëtar.

Në orën 09:30 Osmani pritet të takohet me ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me të cilën pritet edhe një konferencë e përbashket për median.

Një ndër prioritetet e qeverisë shqiptare dhe politikës së jashtme të saj është mbështetja për bashkëkombasit.