Pandemia, 5 viktima në Kosovë, mbi 300 infeksione në Maqedoninë e Veriut

spitali maqedoni 1100x620

Kosova ka regjistruar 5 viktima dhe 284 të infektuar me koronavirus.

Institui Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë njoftoi se në 24 orët e fundit, janë shëruar 224 persona.

Që prej 13 marsit, kur u identifikua rasti i parë me infeksion, në Kosovë janë regjistruar 61688 raste pozitive me COVID-19. Prej tyre, 1519 pacientë kanë vdekur, mbi 53 mijë janë shëruar dhe raste aktive janë 6714.

Ndërkaq, Maqedonia e Veriut ka regjistruar tetë viktima dhe 314 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i viktimave me COVID-19 në Maqedoni të Veriut ka arritur në 2908 perona.

Në Maqedoninë e Veriut deri më tani me COVID-19 janë diagnostikuar 94196 persona, prej të cilëve 83634 janë shëruar, ndërsa 7654 të tjerë janë ende aktivë.

  • LAJMI I FUNDIT | Tërmet në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmet me magnitudë 6,2 në Larisa të Greqisë
  • LAJMI I FUNDIT | Sipas të dhënave paraprake thellësia e tërmetit ishte vetëm 2 kilometra