Pandemia në Itali, 377 viktima dhe mbi 14 mijë infeksione

italia rastet 1100x620

Italia regjistroi 14218 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 270 mijë tamponë të kryer në të gjithë vendin.

Sipas buletinit të Ministrisë së Shëndetësisë, 377 persona të tjerë nuk e fituan betejën me virusin.

Në terapitë intensive aktualisht ndodhen të shtruar 2142 persona.