7 herë kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton rinovon kontratën me Mercedes

Përditësuar më: 8/2/2021, ora 15:05
hamilton okk 1024x576

7 herë kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton rinovon kontratën me Mercedes

Përditësuar më: 8/2/2021, ora 15:05

Ishte e sigurt prej ditësh, por tashmë vjen edhe njoftimi në formë zyrtare. Luis Hamilton dhe Mercedes vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një sezon tjetër.

Britaniku ishte piloti i vetëm i cili nuk ishte konfirmuar për Botërorin që nis së shpejti, e gjitha sepse palët nuk kishin zgjidhja disa çështje dytësore në lidhje me të ardhmen e Luis Hamilton.

Është vetë skuadra e Mercedes që dha lajmin këtë të hënë, me Hamilton që do të garojë për të nëntin vit me skuderinë britanike.

7 herë kampionit të Botës, i janë ofruar mundësi të tjera përtej atyre si pilot, ndërsa do ketë fondacionin e tij për të mbështetur barazinë dhe për të luftuar racizmin.