Dashuria nuk njeh kilogramë

23-vjeçarja Brittany Jacques kishte probleme me vetëbesimin pasi partnerët e mëparshëm i bënin vazhdimisht presion për të humbur peshë.

Por kur pothuajse kishte hequr dorë nga dashuria, e reja nga Ontario u takua me trajnerin e saj personal, Matt Montgomery, me të cilin ra menjeherë në dashuri.

Çifti janë fejuar dhe thonë se ndihen të lumtur me njëri-tjetrin, por përkundër marrëdhënies së tyre perfekte, ata përballen me negativitet nga tallje të vazhdueshme në internet.

“Ka patjetër një keqkuptim se një person mbipeshë dhe një person i dobët nuk mund të jenë bashkë, por ne kurrë nuk kemi pasur ndonjë problem. Ne ndihemi kaq me fat që kemi takuar njëri-tjetrin”, thotë Jacques.