Uzuni i pandalshëm, shënon për të pestën ndeshje me radhë

Përditësuar më: 8/2/2021, ora 10:31
uzuni 1 1024x576

Uzuni i pandalshëm, shënon për të pestën ndeshje me radhë

Përditësuar më: 8/2/2021, ora 10:31

Nëse ka një futbollist të përfaqësueses shqiptare që gëzon formë të shkëlqyer dhe nuk ndalet së shënuari, ai është Myrto Uzuni.

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi gjeti golin për të pestin takim me radhë. Uzuni ishte autori i golit të parë në fitoren 2-0 të Ferencvaros përballë Mol Fehervar, skuadrës së vendit të tretë në kampionatin hungarez.

Futbollisti shqiptar ka shënuar në secilën prej ndeshjeve të fundit ndërsa është titullar i padiskutueshëm në skuadër. 16 pikë, është diferenca që ka Ferencvarosi i Uzunit nga vendi i dytë në klasifikim.