Vijon gara për titull në Francë, derbi mes Marsejës dhe Paris Saint Germain nuk pati histori

Publikuar më: 8/2/2021, ora 08:29
ndeshje 1024x576

Vijon gara për titull në Francë, derbi mes Marsejës dhe Paris Saint Germain nuk pati histori

Publikuar më: 8/2/2021, ora 08:29

Vijon gara rivalizueze për titull në Francë. Derbi mes Marsejës dhe Paris Saint Germain nuk pati shumë histori, me kampionët që mbyllën llogaritë në 45 minutat e para.

Mbappe dhe Ikardi vendosën ndeshjen përballë marsejezëve, klubit ku telashet nuk kanë fund, fillimisht prej mugesës së rezutateve, përplasjes me tifozët e së fundi edhe pezullimi i trajnerit Vilash Boash.

Paris mbetet në vendin e dytë, me tri pikë më pak se Lilë, që është skuadra që kryeson në francë. 6 fitore me radhë për skuadrën e Lilë që kaloi edhe Nantën në shifrat 2-0.