Edi Rama zbulon marrëdhënien që ka tani me Fatos Nanon: Për mua është një pikë referimi

Kryeministri Edi Rama komentoi përpara gazetarëve dhe marrëdhënien që ai ka sot me ish-kryeministri Fatos Nano, i cili e vlerësoi gjatë një interviste televizive.

Edi Rama u shpreh se ish-kreu i PS, Fatos Nano është një pikë referimi për të dhe se herë pas here që e ndihmon me opinionet e tij sa herë që ka nevojë.

“Unë me Nanon kam një marrëdhënie që është shumë e bukur sot. Dhe e di pse është e bukur? Sepse nuk ka në mes asnjë interferencë nga loja e shahut politik mes aktorëve. Ai është çuar nga tavolina e shahut me vullnet të plotë dhe ka zgjedhur të dorëhiqet. Për mua, Nano është një pikë referimi, pasi ka qenë këtu ku jam unë dhe duke qenë i zhveshur nga interesat dhe dinamikat e brendshme nga çdo aktor që është në tavolinën e shahut, ka të gjithë eksperiencën për të më dhënë opinionet e duhura kur ia kërkoj. Jam unë ai që kërkoj opinione.

E vërteta është që diferenca është që ai nuk e ka pasur një paraardhës me eksperiencën e duhur, unë e kam. Fat dhe kënaqësi që në këtë detyrë të mund të kesh bisedime me ata që kanë qenë aty më parë. Vetëm ata që kanë qenë këtu e dinë se çfarë është vetmia e majës. Të gjithë e mendojnë se në majë është bukur. Në majë je vetëm dhe erërat të fryjnë nga 4 anët”, u shpreh Rama.

 • LAJMI I FUNDIT | "Absolut 4": Sfida e Jozefina Topallit!
 • LAJMI I FUNDIT | E ftuar në "Absolut 4": Jozefina Topalli, kryetare e Lëvizjes për Ndryshim
 • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Gjergji Vurmo, analist, IDM Albania; Edlira Gjoni, pedagoge Komunikimi
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Është sfidë e madhe, sfidat nuk janë kurrë të lehta
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Lëvizja për Ndryshim, thirrje drejt kurajës së njerëzve
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli do ta bëjë faktor ndryshimi Lëvizjen për Ndryshim
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli, fillimi i rënies së sundimit të tre kryetarëve
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Jetën time më të gjatë në politik e kam në opozitë
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Mua më pëlqen opozitarizmi, në shpirt jam rebele
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Kurrë nuk do t’i kisha djegur mandatet
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: As sondazhet e veta nuk e çojnë askund PD-në
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Basha-Kryemadhi-Meta, nuk janë ndryshimi