I shpallur në kërkim kombëtar, 35-vjeçari kapet në Vlorë

policia vlore 1100x620
Foto ilustruese

Arrestohet në Vlorë një 35-vjeçar i cili ishte në kërkim kombëtar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

“Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me sektorin e shërbimeve operacionale në DVP Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

K. R., 35 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, njofton policia.

Materialet për të riun iu referuan Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

  • LAJMI I FUNDIT | "Absolut 4": Sfida e Jozefina Topallit!
  • LAJMI I FUNDIT | E ftuar në "Absolut 4": Jozefina Topalli, kryetare e Lëvizjes për Ndryshim
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Gjergji Vurmo, analist, IDM Albania; Edlira Gjoni, pedagoge Komunikimi
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Është sfidë e madhe, sfidat nuk janë kurrë të lehta
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Lëvizja për Ndryshim, thirrje drejt kurajës së njerëzve
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli do ta bëjë faktor ndryshimi Lëvizjen për Ndryshim
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli, fillimi i rënies së sundimit të tre kryetarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Jetën time më të gjatë në politik e kam në opozitë
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Mua më pëlqen opozitarizmi, në shpirt jam rebele
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Kurrë nuk do t’i kisha djegur mandatet