Shpërthim pranë Portit të Sarandës

shperthimi sarande 1100x620

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Sarandë.

Shpërthimi është dëgjuar në afërsi të portit të qytetit. Sipas burimeve, dyshohet në një hotel që është duke u rikonstruktuar.

Nuk janë ende të qarta shkaqet e shpërthimit. Policia ndodhet në vendngjarje, ndërsa ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.02.2021, rreth orës 20:15, në lagjen Nr.4, Sarandë, në një objekt në rikonstruksion në pronësi të shtetasit M. M., ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.