Momenti kur vrasësi i shqiptares në Itali largohet me duar në xhepa

vrasesi 600x338

Personi që shfaqet në video është Alfred Kipe, një shqiptar 42-vjeçar, me banim në Milano, dhe filmimi është realizuar nga një shofer, pikërisht afër vendit ku të dielën u gjet e masakruar me thikë 47-vjeçarja shqiptare, Luljeta Heshta.

Hetuesit italianë dyshojnë se autori i vrasjes është pikërisht Kipe, i cili bashkëjetonte prej të paktën 20 vitesh me Heshtën. Videoja, ku shfaqet 42-vjeçari që ecën me duar në xhepa, po analizohet nga ekspertët, ndërsa dëshmitarët konfirmojnë se e kishin parë Kipen në rrugë, me një qetësi sikur të mos kishte ndodhur asgjë, ndërsa gjatë rrëfimit në polici ai nuk e pranoi krimin.

Shkaqet e vrasjes me 5 goditje thike ende mbeten të paqarta, por hetimet janë përqendruar tek xhelozia dhe tek marrëdhënia ekonomike mes tyre, pasi dyshohet se 47-vjeçarja ishte prostitutë në Milano.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia, 17 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 3372 testime, 683 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 697 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 646 pacientë në spitale, 40 në terapi intensive, 15 të intubuar