“Ne kemi plane pune serioze”, Basha: Shqipëria, në vendnumëro me Ramën për 8 vite

basha me mjeket  1100x620

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook, u shpreh se “të gjithë e dinë tashmë që Shqipëria ka ngecur në vendnumëro me Ramën për 8 vjet rresht dhe kjo është arsyeja pse nuk kemi sukses në asnjë fushë – as në ekonomi, as në shëndetësi, as në turizëm, as në marrëdhëniet ndërkombëtare”.

“Shqipëria nuk mund të ngecë në vend dhe për katër vjet të tjera me Ramën. Ka ardhur koha për ndryshim, sepse ata që e zhytën Shqipërinë në baltë nuk mund ta çojnë atë drejt suksesit. Ne kemi plane pune serioze që do të sjellin një të ardhme më të mirë për të gjithë qytetarët shqiptarë. Më 25 prill Rama do të humbasë dhe Shqipëria do të fitojë”, lexohet në postimin e Bashës.