Chelsea nuk ndalet me Tuchel, kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

chelsea 1 1100x620

Chelsea po bën mjaft mirë nën drejtimin e Thomas Tuchel. Që nga momenti që tekniku gjerman ka marrë drejtimin e skuadrës londineze, Chelsea numëron një barazim në debutimin e tij dhe më pas katër fitore me radhë.

E fundit është ajo ndaj Barnsley-t, në FA Cup, fitore e cila i mundëson “Bluve të Londrës” kualifikimin në çerekfinalet e Kupës.

Abraham realizoi në minutën e 64 për Chelsea-n që fitoi minimalisht 1-0 dhe vijon ecurinë pozitive si në Kupë ashtu edhe në kampionat.