Digjet një fugon transportesh në Vlorë

furgoni 1100x620

Një automjet tip fugon është djegur gjatë natës në lagjen “28 nëntori” në Vlorë.  Nga të dhënat paraprake mësohet se automjeti ishte në pronësi të një kompanie transportesh dhe i kanë hedhur lëndë djegëse

Nuk dihen ende shkaqet e vënies së zjarrit, por dyshohet të jetë e qëllimeshme për shkak të konkurencës.