Benzema dhe Kroos i japin 3 pikët Realit

1613308357 458229 1613320771 aperturaactualidad1 normal 600x338

Real Madrid ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Valencias, duke u kthyer sërish i vetëm në vendin e dytë të renditjes.

Karim Benzema dhe Toni Kroos ishin autorët e dy golave për madrilenët, të cilët kthejnë distancën prej -5 pikë ndaj Atletico Madrid, me bardhekuqtë që kanë dy ndeshje më pak.

Atletico mposhti dje Granadën në transfertë, me rezultatin 2-1, ndërsa Barcelona e vendit të tretë shkatërroi 5-1 Alaves.

  • LAJMI I FUNDIT | "Absolut 4": Sfida e Jozefina Topallit!
  • LAJMI I FUNDIT | E ftuar në "Absolut 4": Jozefina Topalli, kryetare e Lëvizjes për Ndryshim
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Gjergji Vurmo, analist, IDM Albania; Edlira Gjoni, pedagoge Komunikimi